Počas víkendu 22. - 24. januára sa v pražskej časti Jižní Město odohral šiesty ročník Mayor´s LAX cup-u v minulosti známeho tiež pod názvom Winter cup. Na tento turnaj bol pozvaný aj bratislavský tím Bats, ktorý prizvali do svojich radov nášho hráča, Mareka Kuboviča... (čítajte ďalej)

Marek Kubovič

 

Tím Bats Bratislava za podpory viacerých mimotímových hráčov prvý deň turnaja v piatok odohral len jeden zápas, a to hneď proti jednému z najlepších box lakrosových tímov v Európe vôbec a neskoršiemu víťazovi tohto turnaja LCC Radotín. Bats uhrali pomerne solídny výsledok 2:6 v ich neprospech.

Mayor´s LAX cup Praha Jižní Město

Nasledujúci deň odohrali zvyšné tri zápasy v rámci skupiny A, a to proti Bundeswehr Lacrosse (GER), s ktorými v prvom zápase z 23. januára zaznamenali prehru 1:5. Neskôr počas dňa zaznamenali prvé body do tabuľky, a to po remíze 4:4 s tímom TJ Malešice (CZE). Na záver dňa si pripísali do tabuľky aj plný počet bodov, a to po zápase s Polish Eagles (PL) s výsledkom 4:2 v prospech Bats. Po týchto 4-roch zápasoch si tak zabezpečili postup zo 4. miesta skupiny so ziskom 3 bodov a so skóre 11:17.

Nasledujúci finálový deň turnaja sa tak po postupe zo skupiny stretli s víťazom skupiny B, domácim tímom LC Jižní Město, s ktorým prehrali 3:7, a tak si nezabezpečili postup do semifinále. Následne tím Bratislavy Bats bojoval o celkové umiestnenie, kde si po dvoch nešťastných prehrách po predĺžení 4:5 najskôr s tímom Old Dogs Plzeň a následne s tímom Bundeswehr Lacrosse vybojovali konečnú 8. priečku na kvalitne obsadenom box lakrosovom turnaji.

Mayor´s LAX cup Praha Jižní Město

Gratulujeme k výsledkom a za reprezentáciu slovenského lakrosu na medzinárodnom fóre. STICKS UP & LAX ON!