V nedeľu 16. septembra sme vycestovali na zápas do Zvolena. V 7. kole Slovenskej Lakrosovej Ligy (SLL) na nás čakal práve domáci celok Zvolen Punishers. Tím Zvolenu bol predurčený do úlohy jasného favorita zápasu, keďže ide o celok na priebežnom 2. mieste našej najvyššej súťaže.

Začiatok zápasu sa pre nás nevyvíjal podľa predstáv. Už v 30. sekunde zápasu Punishers udreli a otvorili skóre zápasu. Odpoveď trnavských Sabers na seba však nenechala dlho čakať a už o dve minúty neskôr vyrovnal Boris Stankovič č.91. Následne v našom tíme nastala akási nemá chvíľa a súperovi sme umožnili až 3-krát skórovať. Za stavu 4:1 v prospech domácich a 8 sekúnd pred koncom prvej štvrtiny však vsietil Boris Stankovič kontaktný gól.

2. štvrtina sa niesla v réžii Trnavy. V bráne opäť vynikajúci Miroslav Miklošovič č. 24 a obrana v zložení, Richard Bobek č. 87, Jozef Joža č. 12 a hosťujúci Jaroslav Ritomský č. 18 umožnili súperovi skórovať iba raz. V útoku úlohu zakončovateľa potvrdil hattrickom Patrik Pocisk č. 97 a rovnako tak svoj hattrick dokonal aj Boris Stankovič. Chlapci v zelenom, tak prvý počas vyhrali 6:5.

V 3. dejstve sa z úvodného gólu opäť tešila Trnava. Po viacerých sľubných akciách, to tam konečne padlo aj Radovanovi Urbanovi č. 5. Ten neskôr pridal aj svoj druhý presný zásah, avšak v obrane Sabers to už nefungovalo tak, ako v predošlej štvrtine. Súperovi sme umožnili nasúkať až 5 gólov. Stav po troch štvrtinách bol teda priaznivejší pre nášho súpera, a to v pomere 10:8.

V poslednej časti hry sa nám podarilo zápas zdramatizovať vďaka gólom hosťujúceho Martina Pisára č. 19 a hrajúceho opäť hosťujúceho veterána Stanislava Mráza č. 69. Dlho to vyzeralo, že prvýkrát v sezóne budeme svedkami predĺženia, avšak nestalo sa tak. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času sa domácim hráčom podarilo opäť dostať do jednogólového vedenia a tento stav už dokázali udržať.

Aj napriek najtesnejšej prehre sme ukázali, že lakros a bojovnosť máme v krvi, a že nás netreba podceňovať. V zápase bolo aj niekoľko svetlých momentov. Tým prvým bolo, že útočný trojzáprah v zložení Urban, Pocisk a Stankovič ukázal, že ak títo chlapci budú hrávať pokope, budeme v ofenzíve nesmierne nebezpeční. Ďalším pozitívom zápasu bolo, že naša obranná hra začína pôsobiť konsolidovanejšie, a že preukazuje veľmi vysoký potenciál.

Ná pláne hracieho dňa však bol ešte jeden zápas, v ktorom nastúpili proti sebe celky zo Skalice a Prievidze. Úlohu favorita Prievidza zvládla bez väčšej drámy, a uhrala výsledok 8:4 vo svoj prospech. Upevnila si tak v priečku lídra ligy so 7. výhrami za sebou.

O dva týždne nás čaká už 8. kolo SLL, kde sa stretneme v Prievidzi s početným a mladým kádrom Skalice. Pevne veríme, že v tomto zápase budeme ešte silnejší, a že nám pomôžu aj hráči, ktorí sa dnes zo zdravotných dôvodov nemohli na zápase zúčastniť.

Stále platí, že dvere do nášho tímu sú otvorené pre každého, kto má v sebe bojovného ducha a chce si vyskúšať, aké je to hrať najstaršiu indiánsku hru sveta - LAKROS.

Priebeh zápasu a body:

(čas - skóre - tím - číslo meno skorujuceho hrača, číslo meno prihravajúceho hráča)