Uplynulú sobotu sa konalo v Budapešti predposledné ligové kolo Slovenskej lakrosovej ligy (SLL), ktoré zahŕňalo tri zápasy. O 10.00 hod. si domáci BLAX merali sily so Skalicou Chiefs, o 11.30 hod. sa konal náš zápas proti Zvolenu Punishers a o 13.00 hod. sa realizovala dohrávka z predošlého kola medzi BLAX a Prievidzou Headhunterz. V prvom zápase si Maďari poradili so Skalicou 10:5, i keď ku koncu sa Skalica snažila zápas zdramatizovať. V ďalšom zápase však BLAX už nestačili na Prievidzu a prehrali 6:8. V našom zápase ako bolo niektorým isto známe, išlo viacmenej o boj o konečné 6. miesto v tabuľke. Ani jeden z tímov si preto nemohol dovoliť prehrať...

Zápas začal podľa plánu o 11.30 hod. na ihrisku s výborným prírodným povrchom. Zvyknutí na iné trávniky, respektíve povrchy, sme si tak konečne mohli vychutnávať zápas so všetkým naplno. Nehovoriac o šatniach, ktoré môžu ostatné kluby len a len závidieť! Tesne po začiatku zápasu sa počasie umúdrilo a dokonca vyšlo slnko, ktoré ohrialo vzduch na príjemných 17°C. Ideálne počasie na LAX. Nič nám už nebránilo v tom, aby sme mohli zabojovať o vytúžené premiérové víťazstvo v tohtoročnej sezóne.

Už k samotnému priebehu zápasu. Prvá štvrtina bola pomerne vyrovnaná, no darilo sa nám držať loptičku v útočnom pásme, a teda súpera sme ani k žiadnej väčšej šanci nepustili. Síce sme urobili zopár drobných chýb, no súper to nedokázal využiť. Úvodný gól skóroval Patrik Pocisk č.97 už na konci tretej minúty, 0:1. O niečo neskôr v siedmej minúte bolo vyrovnané, keď nám unikol súperov hráč Erik Krnáč, 1:1. Netrvalo však dlho a skóre upravil Igor Zatko č.19, 1:2. Pri konci prvej štvrtiny zvýšil skóre opäť Pocisk, 1:3. Skóre sa už v tejto časti nemenilo, i keď k tomu súper nemal ďaleko a zachránil nás hvizd rozhodcu ukončujúci štvrtinu.

Druhá štvrtina začala opatrne a loptičku sme mali častejšie v držaní my. Aj keď súper sa snažil hrýzť, vylámal si zuby vždy v koncovke. Skóre sa menilo až v 21. minúte, kedy zaznamenal gól Radovan Urban č.5, 1:4. To ešte ani on sám netušil, že táto štvrtina bude patriť práve jemu. V 27. minúte pridal svoj druhý gól, 1:5 a pred koncom štvrtiny v 29. minúte zavesil do brankárovej siete svoj tretí gól, 1:6. Veľkú zásluhu na tom mal však dobre hrajúci a vnímaví Igor Zatko č.19, ktorý svojimi prihrávkami viackrát našiel Urbana pred bránou. No lakros je neuprosný na zápis asistencií, a teda Zatkovi sa rátala sa iba tá posledná z 29. minúty.

V tretej štvrtine sa v 33. minúte gólom Urbana menilo skóre, tentokrát už ukazovalo 1:7 a vyzeralo to na uterák Zvolenčanov. Tí sa však nevzdávali a nádej vykresal v 34. a 38. minúte Erik Krnáč, ktorý nakopol Zvolen a zníži skóre najprv na 2:7 a pár minút na to na 3:7. Naše zaváhanie zažehnal na rozhodoch výborne hrajúci Vladimír Chlapeček č.29, ktorý počas zápasu niekoľkokrát doslova pri rozhode vydoloval loptičku a umožnil nám tak prejsť ihneď do útoku. To využil v 41. minúte po piatykrát Urban a navýšil skóre na 3:8. Skóre pred koncom štvrtiny ešte skorigoval Zvolenčan Tomáš Holý, 4:8.

Posledná štvrtá štvrtina začala kľudnejšie z našej strany a Zvolen sa snažil tlačiť, čo sa síce darilo, no koncovka bola bezzubá a brankár šablozubých tigrov Kristián Šupina č.21 eliminoval zopár streleckých pokusov. I keď niekedy mu dosť pomohla nepresnosť súpera alebo nerovnosť takmer dokonalého trávnatého povrchu. Skóre menil až v 54. minúte svojim tretím gólom Pocisk, 4:9. To už bol kliniec do súperovej rakvy, no hlbšie ho zabil ešte Zatko v 57. minúte svojim gólom, 4:10. Dosiahol tak historický milník v klubovej histórii, keď sa nám poprvýkrát podarilo súperovi skórovať 10 gólov v jednom zápase. To však nebolo z nášho menu lístka všetko a spomínanú súperovu rakvu poistil ďalším klincom, tentokrát minimálne "stovkou" Lukáš Horecký č.24, keď v 59. minúte individuálnou akciou poslal svoj "laser" do pravého horného rohu súperovej bránky, skóre 4:11. Čudujme sa, že sieťka nezostala prepálená!Toto však bola už definitíva a skóre sa už nemenilo.

Ďakujeme Budapest BLAX za výborné ihrisko a šatne, súperovi za kvalitnú hru a samozrejme rozhodcom za konzistentný výkon. Touto výhrou sme si pripravili výborné vyhliadky na konečné 6. ligové miesto hneď nad Zvolenom. Nebudeme však predbiehať a musíme sa koncentrovať na ďalšie kolo, ktoré sa bude hrať už o týždeň v sobotu 07.10. v Prievidzi o 13.00 hod. Našim súperom bude niekoľkonásobný majster Slovenska Bratislava Tricksters. Držte nám preto palce. V tomto zápase budeme mať úplne iné priority. Lakrosky preto hore, máme týždeň na to, aby sme sa čo najlepšie pripravili...