Začína SLL 2017

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Už túto sobotu začína vo Zvolene ďalší ročník SLL 2017 (Slovenská Lakrosová Liga)! Úvodné kolo sa bude konať na ihrisku Technickej akadémie na ulici J. Švermu 1 vo Zvolene a začne prvým zápasom o 10.00 hod., kedy si zmerajú sily domáci PUNISHERS proti maďarskému zástupcovi v lige BUDAPEST BLAX. V druhom zápase kola nastúpime o 11.30 hod. proti ťažkému súperovi z Devínskej Novej Vsi Bratislave Bats. Po tomto zápase bude nasledovať posledný tretí zápas medzi rivalmi TRICKSTERS BRATISLAVA a PRIEVIDZOU HEADHUNTERZ.

V sobotu náš čaká rozhodne ťažký zápas, i keď minulú sezónu sme s týmto súperom hrali posledný zápas a kuriózne sme v najnižšom počte a proti náročnému súperovi odohrali asi najlepší zápas sezóny. Na to sa však spoliehať nemôžeme, keďže okrem toho, že je toto nová sezóna, sa v oboch tímoch pomenili zostavy. Veríme, že minulotýždňové kolo dvoch priateľských zápasov nám pomohlo nájsť nedostatky, a že sme sa z nich patrične poučili. Taktiež k dobrému výkonu by mohla priespieť aj uplynulá zimná príprava. Vyzerá to tak, že na zápas by sme mohli pocestovať v plnej zostave 14 hráčov. V tíme figuruje od nového roka aj jedno dievča Sabina Chlebanová a pôjde tak podľa našich informácii o jedinú ženu, ktorá v lige nastúpi. Kapitánmi tímu zostávajú už 3-krát po sebe v obrane Marek Kubovič (#11) a v strednom poli Radovan Urban (#5). Trénerom ostáva po dobrej minuloročnej spolupráci Boris Stankovič (#91), ktorý je zároveň i hráčom v poli. Pre náš tím TRNAVA SABERS bude tento ročník ligy už 3. v poradí od svojho vzniku v roku 2014.

Zápasová zostava:
Kristián Šupina #21 Goalie
Marek Kubovič #11 Defense (C)
Tomáš Stankovič #6 Defense
Richard Bobek #87 Defense
Adrián Magula #18 Defense
Radovan Urban #5 Midfield (C)
Igor Zatko #19 Midfield
Marián Trenčiansky #17 Midfield
Vladimír Chlapeček #29 Midfield
Boris Stankovič #91 Midfield (Hrajúci tréner)
Patrik Duraj #7 Attack
Patrik Pocisk #97 Attack
Lukáš Gučík #15 Attack
Sabina Chlebanová #9 Attack

Liga bude mať opäť raz 7 účastníkov vrátane maďarského tímu BUDAPEST BLAX, ktorý by sa dal považovať za maďarský reprezentačný výber. Ligy sa ďalej ešte zúčastnia veteránske tímy ako TRICKSTERS BRATISLAVA, BRATISLAVA BATS, PRIEVIDZA HEADHUNTERZ a najmladšie kluby, ku ktorým patrí aj náš klub, a to SKALICA CHIEFS a ZVOLEN PUNISHERS.

Liga sa bude hrať rovnako ako vlani turnajovým spôsobom, a to 7 kôl základnej časti a 2 kolá v PLAY-OFFS časti. Tímy odohrajú medzi sebou navzájom iba jeden zápas bez odvetného. Do rozpisu pribudol ešte v polovici sezóny ALL-STARS zápas 26. augusta, kde si zmerá sily VÝBER REPRE a VÝBER LIGY. Kvôli príprave na nadchádzajúce ME2017 v boxlakrose a MS2018 vo fieldlakrose, sezóna začne už 4. marca a jej základná časť bude končiť až 7. októbra. Semifinále PLAY-OFFS sa preto odohrá až 21. októbra, kde sa o finále pobijú 4 najlepšie tímy základnej časti. Samotné finále PLAY-OFFS sa uskutoční o deň neskôr 22. októbra. Miesto, kde sa bude konať PLAY-OFFS by sa malo ešte určiť.

Domáce kolo náš tím bude organizovať v apríli s najväčšou pravdepodobnosťou dňa 22. apríla začínajúc o 10.00 hod. v areáli FK LOMOTÍVA TRNAVA na umelej tráve. V Trnave by sme mali záujem zorganizovať aj ALL-STARS zápas a 3 zápasy PLAY-OFFS. O tomto sa však ešte rozhodne.

Prajeme nášmu tímu nech sa mu podarí podať čo najlepší výkon a úspešne tak vstúpiť do novej sezóny. STICKS UP a SABERS DO TOHO!!!