Boxlakrosový turnaj Mayor´s LAX CUP 2017

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Ako sme už pred pár dňami avizovali, uplynulý víkend 20. až 22. januára sa slovenská boxlakrosová reprezentácia v rámci prípravy zúčastnila na boxlakrosovom turnaji Mayor´s LAX XUP 2017 v pražskom Jižnim Měste. "Repre", ktorá hrala pod hlavičkou projektu NATIONALS obsadila na tomto turnaji konečné 6. miesto.

V skupine sa slovákom darilo a v rámci skupinovej fázy prehrali len jediný, a hneď prvý zápas s favoritom a neskorším víťazom turnaja LCC Radotín v pomere 2:8. Nasledovali 4 vyhraté duely; tesná výhra v posledných sekundách 5:4 nad Bundeswehr (GER), výhra 3:1 nad Pardubicami (CZ), so švajčiarskym výberom Chocolax White (SUI) opäť výhra v pomere 5:3, a nakoniec v poslednom zápase skupiny víťazstvo proti Polish Eagles (POL) 4:2. Týmito výsledkami si slovenský výber zabezpečil z 2. miesta v skupine postup do štvrťfinále turnaja, kde na nich čakal súper Old Dogs Plzeň (CZE). Proti tomuto mužstvu si Slováci vybrali slabšiu chvíľku a prehrali, čo znamenalo posun do bojov o 5. až 8. miesto. Následný súboj s už známym súperom z Pardubíc bol asi najlepším zápasom turnaja a po víťazstve sa NATIONALS predstavili v zápase o konečné 5. miesto na turnaji proti TJ Malešice (CZ). V poslednom zápase turnaja však Slováci ťahali za kratší koniec, a tak si po záverečnom hvizde z turnaja odniesli konečné 6. miesto. Všetkým hráčom ďakujeme za reprezentáciu slovenského lakrosu a gratulujeme k umiestneniu.

Súčasťou tímu NATIONALS na Mayor´s LAX CUP 2017 bolo aj naš hráč hrajúci s číslom 11 Marek Kubovič. Tímu NATIONALS držíme palce aj do ďalších zápasov v rámci prípravy na EILC 2017 (Európsky indórový turnaj), kedy sa predstavia predovšetkým v českej boxlakrosovej lige NBLL a na memoriáli Aleša Hřebejského.

LAX ON!!!